Haberler

BRF Treyler, yurtdışı fuarlarında

Şehrimizde faaliyetini sürdüren ve ATP mevzuatına uygun FRC sertifikalı üretimleri ile son kullanıcının ihtiyaçlarını belirleyerek en uygun çözümü sunmayı ilke edinen frigorifik treyler üreticisi BRF Treyler, yurtdışı fuarları ile ihracata yoğunlaşarak yurtiçi pazarındaki dalgalanmaların etkisini en aza indirmeye çalışıyor.
 
BRF Panellerinin, yüksek yoğunluklu poliüretan malzemeden yapılan “sandviç” paneller olduğunu söyleyen BRF Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Ramazan, “BRF Panelleri, Fiberglas CTP levhalar arasında wet on wet sistemi ile ısıtmalı, yüksek basınçlı presleme metoduyla üretilmiştir.  Üretilen araçlar ATP-FRC, HACCP, NSAI ISO9001-2008 sertifikalarına sahiptir. Bizim şu anda butik üretim yapan bir yapılanmamız var. Yıllık üretim miktarımız 200 treyler civarında. Kapasite artırımına yönelik yatırımlarımız devam ediyor ve hedefimiz, kalitemizden ödün vermeden kapasitemizi en az % 50 artırmak. Türkiye iç pazarında bölgesel ve siyasal risklerin azalması ile birlikte son aylarda yaşanan durgunluğun yerini yüksek talebin alması kaçınılmaz olacaktır. BRF yurtdışı fuarları ile ihracata yoğunlaşarak yurtiçi pazarındaki dalgalanmaların etkisini en aza indirmeye çalışmaktadır bu çerçevede Moskova’da ki COMTRANS ticari araçlar fuarının önemli katkısı olmuştur. Üretim dışında satış ve pazarlama ağımızı genişletme çalışmalarımız son hız devam ediyor. Bu çerçevede Marmara ve Ege bölgesine servis ve satış mağazamız planlama aşamasında.
 

FRİGORİFİK ÜRÜN GRUBUNDA RUSYA’DA BÜYÜK BİR AÇIK VAR

 
 
Comtrans Fuarına ilk olarak 2013 yılında katıldıklarını belirten Ramazan, “Bu yıl Comtrans Fuarına ikinci kez katıldık ve Türkiye’den bu fuara katılan tek firmayız. Bunun başlıca sebebi ise pazarda Alman üreticilerin rekabetçi fiyat politikaları ve finansman avantajları. BRF Treyler’in esnek üretim kabiliyetinin (Tailor made) yanı sıra üretim metodu (wet on wet) ise rakiplerine karşı avantajlı konuma gelmesini sağlamaktadır. 2013 yılında olduğu gibi bu yılda yoğun ilgiden dolayı gayet memnun döndük. Rusya semi treyler ithalatında 2014 verilerine göre dünyada ABD ve Kanada’nın ardından Üçüncü sırada ve ithalatının % 55’ini Almanya’dan karşılanmakta.
 

Diğer Haberler

Soğuk zincir taşımacılığının öncü üreticilerinden BRF Treyler, Almanya'da yapılan GDP sertifikasyon testini başarı ile geçti.
Devamı
Küçük bir atölyede faaliyete başlayıp Hatay’a yeni bir marka kazandıran BRF Treyler, ürettiği ‘kayar perdeli frigorik treyler’ ile müşterilerine, indirme ve boşaltma yaparken daha hızlı hareket etme imkânı sağlıyor.
Devamı
Web sitemiz yenilenmiş arayüzü ile yayın hayatına başlamıştır.
Devamı